Kort | Robert van der Drift tijdelijk managing director BmE

Een overzicht van kort nieuws over de TU/e en de academische wereld

door
foto iStock / Alona Horkova

Robert van der Drift tijdelijk managing director bij BmE

22 april 2026 – Robert van der Drift zal vanaf 1 mei tijdelijk de rol van managing director (MD) vervullen binnen de faculteit Biomedical Engineering (BmE), zo staat in een bericht op het intranet van de universiteit. Hij neemt deze taak over van de vaste MD, Paulien Dankers, die voor langere tijd afwezig is.

Van der Drift is momenteel MD van de faculteit Mathematics & Computer Science. Per 1 juni maakt hij de overstap naar de faculteit Chemical Engineering & Chemistry, waar hij eveneens de functie van MD zal bekleden. Daarnaast is hij ook managing director van JADS. / MS


Hoogleraar Willem Mulder fellow prestigieus instituut

21 april 2026 – Willem Mulder, hoogleraar Precision Medicine bij Biomedical Engineering (BmE), is recentelijk geïnaugureerd als fellow van het American Institute for Medical and Biological Engineering (AIMBE). Zowel Mulder als de faculteit BmE reageren enthousiast op de benoeming. ‘Ik kijk uit naar de toekomstige mogelijkheden binnen deze bijzondere gemeenschap’, schrijft hij op LinkedIn.

Het instituut selecteert jaarlijks onderzoekers binnen het veld van biomedical engineering. Volgens AIMBE behoren de fellows tot de top twee procent van onderzoekers wereldwijd binnen dit vakgebied. Dit jaar werden in totaal 168 onderzoekers benoemd. Mulder is de enige onderzoeker die verbonden is aan een Nederlandse universiteit. / CdW


TU Delft niet meer onder verscherpt toezicht na ‘wanbeheer’

20 april 2026 – De TU Delft heeft de zorg voor haar medewerkers voldoende hersteld, schrijft onderwijsminister Rianne Letschert in een brief aan de Tweede Kamer. De universiteit kwam begin 2024 onder vuur te liggen nadat de Inspectie concludeerde dat er sprake was van wanbeheer. Schreeuwen, dreigen, grove opmerkingen… Na een oproep ontving de Inspectie maar liefst 148 meldingen van medewerkers van de Technische Universiteit Delft over sociale onveiligheid.

Inmiddels zit er een nieuw bestuur en werkt de universiteit actief mee aan herstel. Zo doet de raad van toezicht haar werk beter en wordt er gewerkt aan betere leiderschapsvaardigheden. De instelling hoeft daarom niet meer onder verscherpt toezicht te staan, is de conclusie. De Inspectie wil wel dat de TU Delft nog aan de slag gaat met structurele factoren die sociale onveiligheid veroorzaken, zoals “het bestaan van hiërarchische verhoudingen en informele netwerken”. /HOP, NS


 

Deel dit artikel