Drie maal goud voor zwemcoach op World Dwarf Games
Gerard Smits heeft drie maal goud en één maal zilver gewonnen tijdens de World Dwarf Games. Deze zwemkampioenschappen voor kleine mensen waren van 3 tot 10 augustus in Michigan. Smits is sinds 2007 zwemcoach bij het Studentensportcentrum en studeerde eerder Elektrotechniek aan de TU/e.
De 33-jarige Smits heeft goud gewonnen op de onderdelen 50 meter rugslag, de 50 meter vlinderslag en de 50 meter schoolslag. Hij werd tweede op de vijftig meter vrij. Hier vind je de gehele uitslag van het onderdeel zwemmen op het WK.
Hij vertelt vanuit New York: “Ik heb er flink voor getraind, maar toen de wedstrijden naderden, ging ik hem knijpen. Ik zag de namen van goede paralympiërs voorbijkomen en dat maakte het wel spannend.” Vooral over de vijftig meter vlinder was hij erg tevreden. “Ik wilde boven de tijd eindigen van een paralympiër die net daarvoor had gezwommen in de kwalificatierace.”
Smits ging een jaar geleden vol voor het WK trainen. In het Studentensportcentrum, deels op eigen kracht en deels met hulp van zwemcoaches Koen de Haan en Rik op het Veld. De laatste weken trainde hij zo’n acht uur per week. Daarnaast werkt hij veertig uur per week als development engineer bij ASML.
Smits deed voor de eerste keer mee aan een WK. Twee keer eerder deed hij aan een EK mee. Voor de Paralympische Spelen bleek hij met zijn 1.42 meter te lang om in een categorie te vallen waarin hij kans zou maken.
De zwemcoach sluit niet uit dat hij nog vaker aan een WK meedoet, maar doet het voorlopig rustig aan. “Ik wil tijd vrijmaken voor mijn vriendin. Wie weet ben ik dan op het hoogtepunt gestopt.”
Tijdens de World Dwarf Games meten 'kleine mensen' zich in veertien verschillende disciplines. Van voetbal tot badminton, en van volleybal tot tafeltennis. Voor het zwemmen geldt een maximumlengte van 1,50 meter.
Lees hier het interview dat Cursor eerder had met Smits.
Discussie