Met kleuren smijten bij Holi Fusion Festival

Het terrein bij de Karpendonkse Plas bood zaterdagmiddag plaats voor het Holi Fusion Festival. Bewapend met zakjes gekleurd poeder, lieten duizenden bezoekers zich helemaal gaan op de muziek van onder andere La Fuente en Vato Gonzalez, terwijl ze stuk voor stuk veranderden in een levend kleurenpalet. Ook een aantal TU/e-studenten vermaakten zich groen en geel: “Dit hadden ze best bij de intro mogen meepakken.”

Hoewel een grote plensbui bij aanvang van het festival nog roet in het eten leek te gooien, was de rest van de dag zonovergoten. De main stage overzag een veld van voornamelijk witte shirtjes met, na verloop van tijd, rode, blauwe en gele vlekken. Elk uur werd er afgeteld om gezamenlijk kleuren te gooien, wat ontaardde in een enorme kleurenwolk.

Een groepje TBK- en WTB-studenten, nog hees gestemd van de intro, had geleerd “van een echte Indiër” hoe je moest dansen en demonstreerden dit: “Kijk, je moet op één been springen en met je andere voet in de lucht de voet van je danspartner aantikken.” Sanne Hendriks, aankomend tweedejaarsstudent TBK, hield het bij haar alledaagse danspasjes: “Ik vind het vooral leuk om elkaar te bekogelen met poeder.”

Cosmos, de internationale studentenvereniging van de TU/e, organiseerde vorig jaar een soortgelijk, maar kleinschaliger evenement. Dit jaar waren ze voornamelijk zijdelings betrokken, maar leverden ze desalniettemin veel vrijwilligers, waardoor de voertaal bij bijvoorbeeld de WC-poortjes Engels was: “Het voelt alsof we een beetje van elkaars cultuur kunnen leren vandaag”, legt een vrijwilliger uit. Daar was tijd genoeg voor. Het festival, waar organisator Holi fusion BV twintig euro entree voor vroeg, duurde van twaalf uur 's middags tot elf uur 's avonds.

Het Holifeest (of Holi-Phagwa) is een Hindoeïstisch feest, wat traditiegetrouw in maart gevierd wordt en de lente inluidt. Echte Holi-verslaafden hoeven niet te wanhopen: 13 september organiseert studentenvereniging SSRE een Holi Run.

Deel dit artikel