Aanschuiven in de Casimirstraat. Foto | Bart van Overbeeke

Aanschuiven bij dubbelhuis Casimirstraat Vonderkwartier

Elke twee weken schuift Cursor aan tafel in een Eindhovens studentenhuis. De koks geven hun succesrecepten prijs en en passant leren we het huis, de gewoontes en bewoners kennen. Deze keer: dubbelhuis Casimirstraat Vonderkwartier.

Cursor dacht de elf bewoners van ‘dubbelhuis’ Casimirstraat vooraf uit te dagen door te vragen naar een recept dat de middelmaat wat ontsteeg. Een overbodige prikkel, bleek al snel. Want patat, hamburgers of ander fastfood staan er sowieso nooit op het menu. De Schijf van Vijf regeert.

Recept: kip-risotto met broccoli en zongedroogde tomaten
Dessert: fruitvariatie met warme chocoladesaus

Bereiding hoofdgerecht:
Bak kipfilet, ui, teen knoflook en prei in een wokpan. Voeg ‘n halve liter kippen- of runderbouillon en risottorijst toe en laat pruttelen totdat de rijst gaar is. In stukken gesneden blok feta, cajunkruiden, zout en peper naar smaak toevoegen. Kleine stronkjes broccoli in pan samen met zongedroogde tomaatjes gaar bakken. Samen met risotto opdienen.

Bereiding dessert:
Sinaasappel, banaan en appel in stukjes snijden en over bordjes verdelen. Chocoladesaus verwarmen en gelijkmatig over fruitschaaltjes verdelen.

Twee adressen voor één studentenhuis. Wie bedenkt zoiets?
Huisoudste Jarno Rijkers, TU/e-student Werktuigbouwkunde. “Het is niet meer dan een kadastrale verdeling voor twee huizen van dezelfde eigenaar. Voor ons komt het neer op één adres, waar we vrijuit van 16 naar 18 kunnen lopen.” Tom Janssen, TU/e-student Scheikundige Technologie: “De muur ertussen laten we nog wel zitten. Behalve een eis van verhuurder Vestide wil ik dat zelf ook graag. Ik moet toch iets van privacy overhouden?” Het dubbele adres zorgt wel voor hilarische situaties. Als Tom op 16 opendoet voor een collectant, stuurt hij die meestal door naar 18, zodat zijn huisgenoten de donatie mogen ophoesten. Dat doorsturen ging met een deurwaarder een paar jaar geleden wat minder soepel. Jarno: “Die kwam een schuld van twintigduizend euro innen, die een Chinese student bij de Belastingdienst had opgebouwd. Die jongen zat al lang weer in China, toen ze ‘m hier kwamen opzoeken.”

In de achtertuin bestaat de kadastrale grens ook slechts op papier. De ruimte is gevuld met een zelfgemetselde barbecue, een winkelwagentje hout, een badkuip, een flink opblaasbad met water en een ren met twee kippen, goed voor twee verse eieren per dag.

Waar is de haan?
Britt Smeets, TU/e-studente Bouwkunde: “Die is op dringend verzoek van Vestide van het erf gehaald. Het waren er zelfs twee. Vijf uur 's ochtends begonnen ze al te kraaien. Daar was de buurt niet zo blij mee. Sindsdien hebben we alleen nog maar kippen over.”

Drie vrouwen in de keuken, terwijl de mannen achter de buis wachten tot het klaar is. Gaat dat altijd zo hier?
Keukenprinses -en Bouwkundestudente- Jill Vervoort: “Nee hoor! Koken is bij de meesten hier een populaire taak. Omdat je daarmee de afwas ontloopt.” De poetslijst werkt trouwens zoals ie bedoeld is, zonder notoire verzakers. Hoewel... er blijken toch nog drie taarten open te staan. Wie verzuimt, boet namelijk met een zelfgebakken taart.

Wat doet dat Twisterspel dat tegen het plafond geplakt is?
Een erfenis van één van onze jaarlijkse themafeesten. Dat spel was decor bij het thema ‘superhelden’; figuren, die zich natuurlijk net zo makkelijk over een vloer als tegen een plafond bewegen.

Wil jij ook met je huis in deze rubriek? Stuur ons dan een mailtje!
Smaakt dit artikel naar meer? In onze rubriek 'Aanschuiven bij' vind je alle verhalen tot nu toe.

Deel dit artikel