Foto | Bart van Overbeeke

Voorzichtig swingen bij de Zwarte Doos

Een barbecue, een bandje en een buitenfilm. Zo werd donderdag bij de Zwarte Doos het nieuwe seizoen van Studium Generale geopend. De avond kwam wat traag op gang maar eindigde in volle bak tijdens de buitenfilm.

Terwijl elders op de campus de buitenborrels van studieverenigingen Lucid en GEWIS met beats gepaard gaan, hangt rondom de Zwarte Doos een meer laid-back sfeertje. De barbecue staat aan, er klinkt jazz en aan lange tafels wordt couscoussalade en saté gegeten.

Normaal gesproken trapt Studium Generale het nieuwe seizoen af met een lezing, maar omdat de Blauwe Zaal niet beschikbaar was, doen ze het dit jaar anders. Het resultaat is een avondvullend programma met een all-you-can-eat-barbecue, een optreden van The Black Marble Selection en de buitenvertoning van ‘De 100-jarige man die uit het raam klom en verdween’.

“Het is wel spannend hoe dit gaat lopen”, zegt Lucas Asselbergs van Studium Generale over de keuze voor cultuur in plaats van wetenschap. “Ook omdat onze culturele evenementen niet altijd even goed lopen. Gelukkig is het qua weer de beste dag van de week.”

Aan het begin van de avond is de opkomst inderdaad wat mager. Er staat weliswaar een rij voor de barbecue, maar die bestaat grotendeels uit leden van het vrouwennetwerk WISE. Collega’s Sjoukje Kastelein en Alexandra Nicolaije komen wel speciaal voor de seizoensopening. “Om even wat gezelligs te doen na het werk”, aldus de medewerkers van de faculteit Werktuigbouwkunde.

Naarmate de avond vordert, stroomt het grasveld voor de Zwarte Doos alsnog vol. De sixties garage rock van The Black Marble Selection leidt nog wel even tot enkele klachten uit het Auditorium waar een Calculus toets plaatsvindt, maar uiteindelijk lijkt de overlast beperkt. Later op de avond gaat het publiek voorzichtig swingen. “Echt een chill bandje”, luidt het oordeel van Bart Leeuwenburg, Aidan Bundel en Olivier van Duuren. De eerstejaars Industrial Design hadden niet eerder van Studium Generale gehoord – “Ik woon hier pas een week”, aldus Leeuwenburg – maar de eerste indruk is in ieder geval goed.

Terwijl de schemering invalt, worden kleedjes uitgespreid en stoeltjes uitgeklapt. De grootste publiektrekker van de avond is toch de buitenfilm ‘De 100-jarige man…’. Uiteindelijk kijken zo’n tweehonderdvijftig man naar de Zweedse ‘Forrest Gump’.

Studium Generale organiseert dit seizoen zo’n tweehonderd activiteiten waaronder lezingen, workshops, optredens en exposities. De komende maanden is oorlog het overkoepelende thema. “Na het neerstorten van de MH17 is dat onderwerp- dat we in het voorjaar al hadden bedacht- ineens wel heel voelbaar geworden”, aldus Asselbergs.

Deel dit artikel