Foto | Bart van Overbeeke

Aanschuiven bij Het Tankstation

Elke twee weken schuift Cursor aan tafel in een Eindhovens studentenhuis. De koks geven hun succesrecepten prijs en en passant leren we het huis, de gewoontes en bewoners kennen. Deze keer: aanschuiven bij Het Tankstation, Gagelstraat 92.

Hoe maak je van een tankstation een gezellige studentenwoning?Arne den Otter (21), derdejaars student Technische Innovatiewetenschappen: “Ik was op zoek naar woonruimte en de shop van het Berkman tankstation van mijn oom stond al een tijdje leeg.” Samen met Olivier Swinkels (21), eveneens derdejaars student Technische Innovatiewetenschappen, verbouwde hij vorig jaar het tankstation waar nog steeds 24 uur per dag voordelig getankt kan worden.

Het duo kreeg na een tijdje gezelschap van Kay Tuip (20), ook derdejaars student Technische Innovatiewetenschappen. Gezamenlijk timmerden ze drie slaapkamers in elkaar. “Helemaal super is het hier, hoewel ik als Limburger wel even moest wennen aan de twee Rotterdammers die geen Alfa bier drinken”, zegt Tuip lachend terwijl hij de foto’s van voor én na de ‘verbouwing’ toont op zijn iPad.

Wat maakt deze huisvesting bijzonder?
“Het is een centrale en levendige plek, vlakbij de stad, met een Aziatisch restaurant en een grote toko op het terrein”, somt Kay op. “We kunnen hier in de zomer voor de deur voetballen en laatst hebben we in de wasstraat hiernaast nog een groot feest gehouden”, vult Olivier aan. Vervolgens wijst Arne op de bewakingscamera’s die nog in de keuken hangen, de rekken waar vroeger de winkelwaar werd uitgestald en, niet onbelangrijk, de goedkope huurprijzen omdat ze antikraak wonen.

“Het enige wat nog ontbrak, was een wasmachine, maar dat hebben we opgelost door zelf een wasserette te beginnen”, wijst Tuip naar buiten waar de wasmachines staan. Hier kan 24 uur per dag door iedereen voor een klein bedrag gewassen en gedroogd worden, tot wel 18kg! “Een douche in de keuken is ook niet echt gebruikelijk. Het komt weleens voor dat, als ik sta te koken, Arne of Kay naakt langslopen, maar daar wen je aan”, aldus Olivier.

Recept: Spitskool met satésaus

Olivier maakt dit recept klaar op twee matig functionerende elektrische plaatjes en een oven. Vooraf wordt tomatensoep uit blik van een ex-schaatssponsor geserveerd.

Kook 500 gram gesneden spitskool ongeveer gaar, bak ondertussen 500 gram lapjes varkensfilet in hete boter en verwarm 300 gram wafel aardappeltjes eveneens in een voorverwarmde oven. Vergeet niet tussendoor ook nog de 500 gram satésaus te verwarmen.

Wat is tot nu het meest bijzondere dat jullie hier hebben meegemaakt?
“Dat was, zonder meer, de inbraak onlangs”, zegt Olivier. “We hoorden lawaai in de carwash en we gingen erop af”, valt Arne bij. Vervolgens zetten ze de achtervolging in, want de inbrekers gingen er met het koper uit de wasstraat vandoor. “De ene hebben we kunnen tegenhouden en is vervolgens opgepakt door de politie, de ander later”, aldus de twee die zich vanaf dat moment de Anonieme Superhelden noemen.

Wil jij ook met je huis in deze rubriek? Stuur ons dan een mailtje!
Smaakt dit artikel naar meer? In onze rubriek 'Aanschuiven bij' vind je alle verhalen tot nu toe.

Deel dit artikel