
- Campus
- 19/03/2015
De minister wordt rond het middaguur bij het Auditorium ontvangen door het College van Bestuur. Vervolgens praat ze in de Blauwe Zaal zo'n vijf minuten over het leenstelsel en de gevolgen hiervan voor aankomende studenten; daarna gaat ze een half uur met haar publiek in gesprek.
Om 13.15 uur stapt de minister weer in de auto. Ze bezoekt die dag namelijk ook nog drie andere universiteiten; eerstvolgende stop na Eindhoven is Utrecht.
Het ministerie van Onderwijs benaderde de TU/e kort voor haar open dagen of ze de bewindsvrouw zou willen ontvangen. De universiteit krijgt Bussemaker graag over de vloer, mede met het oog op de extra media-aandacht die haar bezoek hopelijk genereert, zegt Patricia Beks van het Communicatie Expertise Centrum (CEC), die het ministersbezoek vanuit de TU/e coördineert. “En we hopen natuurlijk meteen ook wat ándere boodschappen bij haar te planten.”
Zo zou Beks het mooi vinden als de universiteit de minister kort kan interesseren voor de ‘Experience Zone’ die op de open dag staat opgesteld, waar de TU/e zichzelf presenteert middels diverse multidisciplinaire studenten- en onderzoeksprojecten. De universiteit zou vooral haar succesvolle automotiveteams graag even onder de aandacht brengen, maar het programma is erg krap, beseft Beks: “Ik hou er rekening mee dat dat niet zal lukken”.
De TU/e verwacht komend weekend, tijdens haar open dagen op vrijdag en zaterdag, in totaal zo’n 3.700 scholieren en ouders (1.500 op vrijdag, 2.200 op zaterdag). De aanmeldingsmogelijkheid voor zaterdag sluit waarschijnlijk vandaag al, omdat het evenement -vanuit het oogpunt van brandveiligheid- tegen zijn bezoekerslimiet aanloopt.
Beks benadrukt dat alleen scholieren en ouders die zich hebben aangemeld voor de open dag van zaterdag, de presentatie van minister Bussemaker kunnen bijwonen. In de Blauwe Zaal is ruimte voor zo'n vierhonderd mensen; wie het eerst komt, wie het eerst maalt.
Discussie