Verenigingen krijgen training over sociale veiligheid

De studentenpartij De Ambitieuze Student (DAS) organiseert trainingen over sociale veiligheid voor studie-, sport- en studentenverengingen. Deze trainingen bieden bestuursleden handvatten om beleid te vormen dat bijdraagt aan een sociaal en seksueel veilige omgeving.

door
foto Merel Poels

Deze trainingen worden gegeven door stichting GELIJKSPEL, die zich inzet voor een positieve en veilige sociale omgeving. Woensdag waren alle studieverenigingen van de TU/e uitgenodigd. Volgende week kunnen studie- sport- en studentenverenigingen uit heel Eindhoven aansluiten. 

 

Eigen beleid

Studie- en sportverenigingen van de TU/e bepalen zelf hoe zij hun beleid rondom sociale en seksuele veiligheid vormgeven. Het GELIJKSPELplan helpt hen bij het opzetten van effectief en toepasbaar beleid. Tijdens de training aan de TU/e-verenigingen wordt daarnaast ook aandacht besteed aan de Code of Conduct.

In het tweede deel van de training gaan bestuursleden van de verschillende verenigingen met elkaar in gesprek over hun ervaringen met grensoverschrijdend gedrag. Ook bespreken zij hoe zij hun beleid zo goed mogelijk kunnen vormgeven, door bijvoorbeeld uitleg over hoe ze een eigen gedragscode kunnen maken. Het doel is om verenigingen beter in staat te stellen om zowel preventief als reactief te handelen bij (seksueel) grensoverschrijdend gedrag.

 

Deel dit artikel