
- Student
- 31/03/2015
Storm vertraagt start Race of the Classics
De Race of the Classics is vanwege de storm die over het land raast, nog steeds niet gestart. De 23 schepen waarmee studenten van over heel Nederland zouden gaan meedoen aan de zeilrace, liggen nog altijd in de Rotterdamse Veerhaven. Ook Team Eindhoven is daar in afwachting van de start, maar de kans dat de ‘Rees’ nog echt de zee op gaat, lijkt klein.
Het ene jaar wordt Engeland niet bereikt wegens te weinig wind, dit jaar dreigt een te stévige wind juist roet in het eten te gooien. Een gezamenlijke showstart, met diverse VIP’s aan boord, had maandagmiddag het vertrek van de 23 schepen moeten markeren, maar de organisatie besloot 's ochtends al tot uitstel. De race zou over de Noordzee naar Engeland moeten voeren, “maar daar zijn de golven nu echt heel hoog, van drie meter tot zelfs zes meter”, aldus Charlotte van Meerwijk van de 'Rees'-organisatie.
Team Eindhoven voer maandagmiddag met 'zijn' schip De Morgenster -met onder anderen familieleden en vrienden aan boord- “op de motor” nog wel een stukje de Nieuwe Maas op, vertelt teamcaptain Sebastiaan Keijsers. “Maar de meeste schepen kwamen niet eens door de sterke stroming heen.” De student Technische Bedrijfskunde heeft alle begrip voor het besluit van de organisatie. “Elke ochtend hebben we met alle teamcaptains een meeting met de wedstrijdleiding en gisterochtend was al vroeg duidelijk dat we niet zouden uitvaren.”
Volgens Keijsers is er een kans dat de schepen woensdag alsnog de trossen kunnen losgooien, “als er tenminste minder dan windkracht 6 staat”. Maar een zeilrace over zee wordt het waarschijnlijk niet meer; de organisatie overweegt volgens Van Meerwijk om “binnenlands te gaan varen, daar zijn de golven minder hoog en is de windkracht ook wat minder”. Áls er überhaupt nog sprake zou kunnen zijn van een tocht richting en over zee, “dan wordt het waarschijnlijk een klein rondje voor de kust van Zuid-Holland, richting Scheveningen”, verwacht TU/e-student Keijsers.
En ja, dat zou na maandenlange voorbereidingen zeker een teleurstelling zijn, erkent hij, “maar we gaan niet bij de pakken neerzitten. De stemming is nog steeds goed en we zoeken naar alternatieve activiteiten”. Maandagavond vierden de wannabe-zeilers feest in en rond de Veerhaven; dinsdagmiddag gaat Team Eindhoven volgens de teamcaptain nog even de stad in.
Ook staat mogelijk nog een lesje zeilen van de kapitein op het programma. “We hebben al een instructie gehad hoe je in de mast moet klimmen - voor het geval we nog écht gaan zeilen.” De ploeg heeft de afgelopen nachten wel gewoon op De Morgenster overnacht, “het is hooguit iets wiebeliger dan normaal”.
Update woensdag 1 april: ook vandaag nog geen start van de 'Rees', laat de organisatie weten via Facebook. "Hoogstwaarschijnlijk varen we morgenochtend uit. We houden jullie op de hoogte."
Update dinsdag 7 april: Team Eindhoven is vijfde geworden in de Race of the Classics. Kijk voor een terugblik met foto's op Facebook.






Discussie