En hoe is het in Irvine, Californië?
Toen Milja van Rooyen hoorde dat een buitenlandse stage mogelijk was voor haar master Biomedische Technologie, was de vraag niet óf ze zou gaan, maar waarheen. ‘Zo’n kans krijg je niet vaak en die moest ik grijpen’, dacht ze. Eind april stapte ze daarom in het vliegtuig naar Irvine, Californië.
“Ik koos voor de Verenigde Staten omdat ik graag een totaal andere cultuur wilde ervaren, maar wel in een land waar ik de taal spreek. En eerlijk is eerlijk: het zonnige weer aan de westkust speelde stiekem ook mee. UC Irvine behoort misschien niet tot de bekendste Amerikaanse universiteiten, maar vooral op onderzoeksgebied groeit de universiteit snel. Juist dat maakt het interessant om hier stage te lopen; veel ontwikkelingen zijn nog relatief nieuw.”
“Mijn eerste cultuurshock was Irvine zelf, en dat begon al bij het zoeken naar een kamer. Het is een van de rijkste regio’s van de Verenigde Staten en dat zie je direct terug in bijvoorbeeld de huurprijzen. Daarom biedt de universiteit gesubsidieerde huisvesting aan, aan iedereen die er voltijd werkt of studeert. Vrijwel iedereen woont daardoor op de campus, van bachelorstudent tot professor. Zelf kon ik een kamer huren bij een gezin waarvan de vader professor is aan de universiteit. Het is hartstikke gezellig om ineens in een Amerikaans gezin terecht te komen.”
“Wat ik hier vooral waardeer, is hoe makkelijk mensen contact maken. Bij de supermarkt raak je zomaar met de caissière in gesprek over elkaars toekomstplannen en op het strand vraagt iemand waar je je bikini hebt gekocht of om tips voor een reis door Europa. Zeker als je nieuw bent en nog niemand kent, is dat een fijne manier om snel vrienden te maken, mensen staan altijd open voor een koffietje.”
“Ook op de universiteit werkt alles net iets anders dan in Nederland. Zo heeft UC Irvine een eigen beveiligd AI-platform waarmee studenten en medewerkers toegang hebben tot de nieuwste versies van Claude, Gemini en ChatGPT, zonder het risico te lopen dat je data op het internet terecht komen. Daar kan de TU/e nog wat van leren.”
“Daarnaast heeft iedere professor een eigen onderzoeksgroep. In mijn lab werken bijvoorbeeld slechts vier PhD-studenten en één postdoc. Dat kleine team zorgt voor een gezellige en informele sfeer.”
“Naast mijn stage probeer ik elk weekend iets nieuws te ontdekken. Ik ben nu halverwege mijn stage en bezocht al San Diego en Los Angeles en ging met een deel van het lab naar Mammoth Lakes en Yosemite national park. Californië is ongelooflijk mooi en ik ben ontzettend dankbaar dat ik deze kans heb gekregen. Voor iedereen die de mogelijkheid heeft een buitenlandse stage te doen: ik kan het sterk aanbevelen, hoe spannend het ook kan klinken!”





Discussie